Skip to content Skip to footer

TÜM ÜRÜNLERDE ÜCRETSİZ KARGO!   |   KOŞULSUZ 14 GÜN İÇERİSİNDE İADE!

0 items - 0.00₺ 0

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Aşağıdaki şekilde detayları belirtilen ürünlere ilişkin siparişinizi onaylayarak ilgili ürünü/ürünleri belirtilen fiyat ve koşullarla satın almayı kabul etmektesiniz.

 

ÜRÜN BİLGİLERİ:

Satışa konu ürünün/ürünlerin açıklaması, miktarı, marka/modeli, adedi, satış bedeli ve ödeme şekli www.clothemp.com adresli site üzerinde belirtildiği gibidir.

 

Ürün Adı:

Ürün Açıklaması:

Adedi:

Satış Bedeli (KDV ve her türlü masraf dâhil):

Ödeme Şekli:

Kargo Ücreti:

 

CAYMA HAKKI:

Alıcı; ürünü teslim aldığı tarihten itibaren on dört gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin ürünü reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Alıcı, geçerli süre içerisinde cayma hakkını kullanmak istediğini Satıcı’ya beyan etmesi üzerine işbu sözleşme ekinde yer alan örnek cayma hakkı formunu doldurup işbu sözleşmede belirtilen iletişim yöntemlerinden herhangi biri ile Satıcı’ya gönderecektir. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar Satıcı’ya aittir.

 

Alıcı aşağıdaki mal veya hizmet alımının söz konusu olduğu hallerde cayma hakkını kullanamayacaktır. 

 • Alıcı’nın istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallar
 • Alıcı tarafından zarar verilmiş veya hasara uğramış ürünler
 • Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanlar

 

Alıcı, Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereği cayma hakkına ilişkin bilgilendirmenin gereği gibi yapıldığını kabul eder. 

 

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1- TARAFLAR

ALICI

Adı-soyadı :

Adresi :

Telefon:

E-mail:

SATICI

Adı-soyadı : Tezyaparlar Tex

Adresi : DOSAB , Fesleğen Sokak No:6 Osmangazi/BURSA 16245

Telefon: 0224 502 47 77

E-mail: info@clothemp.com

Şikayetler için İrtibat Bilgisi: info@clothemp.com

MADDE 2- SÖZLEŞMENİN KONUSU:

İşbu sözleşmenin konusu, sözleşmenin üçüncü maddesinde özellikleri ve satış fiyatı belirtilen ürün ile ilgili olarak tarafların hak ve yükümlülüklerinin tespitidir. İşbu sözleşme Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’ne uygun olarak düzenlenmiştir, işbu sözleşmenin tarafları sözleşmeyle birlikte Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nden kaynaklanan yükümlülük ve sorumluluklarını bildiklerini ve anladıklarını kabul ve beyan ederler.

MADDE 3- ÜRÜN BİLGİLERİ:

Ürünün; Türü, Miktarı, Marka/Modeli, Adedi, Satış Bedeli ve Ödeme Şekli, aşağıdaki gibidir.

Ürün Türü:

Ürün Açıklaması:

Adedi:

Satış Fiyatı (KDV ve her türlü masraf dâhil) :

Kargo Ücreti:

Cayma Halinde Kullanılacak Kargo Bilgisi: Yurt Dışı Kullanımı

Alıcı Tarafından Karşılanacak Diğer Masraflar: İade Kaynaklı Tüm Masraflar

Ödeme Şekli: Kredi Kartı / Banka Kartı / Havale

Teslimat Adresi: DOSAB , Fesleğen Sokak No:6 Osmangazi/BURSA 16245

Teslim Edilecek Kişi: Tezyaparlar Tex

Fatura Adresi: DOSAB , Fesleğen Sokak No:6 Osmangazi/BURSA 16245

MADDE 4 – GENEL HÜKÜMLER

 1. İşbu sözleşme tarafları Alıcı ile Satıcı olup işbu sözleşmenin yerine getirilmesi ile ilgili tüm yükümlülük ve sorumluluklar taraflara aittir. İşbu sözleşme Alıcı tarafından elektronik olarak onaylandığı tarihte yürürlüğe girer.
 2. Alıcı, Madde 3’te belirtilen sözleşme konusu ürünün özellikleri ve satışa ilişkin koşulları ile ilgili tüm bilgileri okuduğunu ve anladığını, bu ürünün satın alınması için gerekli onayı verdiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
 3. Satıcı, sözleşme konusu ürünün siparişte belirtilen niteliklere uygun olarak, eksiksiz teslim edilmesinden sorumludur.
 4. Alıcı’nın satın aldığı Ürün’ün yurtdışına teslim edilmesini talep etmesi halinde, Ürün’ün yurtdışına gönderimi sebebiyle doğabilecek tüm gümrük işlemleri, masrafları, gümrükte doğan vergi, resim ve harçlar Alıcı’ya aittir.
 5. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı ürünü teslim yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
 6. Ürünün tesliminden sonra Alıcı’ya ait kredi kartının Alıcı’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini Satıcı’ya ödememesi halinde ilgili ödeme yapılana kadar Alıcı’nın internet sitesindeki üyeliğini askıya alma hakkı saklıdır.
 7. Sözleşme konusu ürüne ilişkin ödemenin Alıcı tarafından kredi kartı ile yapılması durumunda, Alıcı ile kredi kartı sahibinin ya da ürünün teslim edileceği kişinin farklı olmasından kaynaklanabilecek olan, kredi kartının yetkisiz kişilerce haksız ve hukuka aykırı olarak kullanılması da dahil olmak üzere türlü hukuki risk, Alıcı’ya aittir. Alıcı, bahsi geçen durumlarda herhangi bir şekilde zarara uğraması halinde Satıcı’dan hiçbir talepte bulunmayacağını kabul ve taahhüt eder.
 8. Alıcı, vadeli satışların sadece bankalara ait kredi kartları ile yapılması nedeniyle; ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit etmesi gerektiğini bildiğini kabul etmektedir.
 9. Alıcı, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin banka ve Alıcı arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
 10. Alıcı’nın cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da istenilen ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi veya Tüketici Hakem Heyeti kararları ile Alıcı’ya bedel iadesine karar verilen durumlarda alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa; kredi kartına iade prosedürü madde 4.11’de belirtilmiştir.
 11. Alıcı ürünü kaç taksitle aldıysa bankası da tüketiciye bedelin geri ödemesini aynı şekilde o sayıda taksitle yapmaktadır. Satıcı, bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, banka poslarından yapılan taksitli harcamaların Alıcı’nın kredi kartına iadesi durumunda ise konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına banka tarafından aktarılacaktır.
 12. Kart ile ürünün iadesi durumunda Satıcı, banka ile yapmış olduğu ayrı bir sözleşme gereği olarak Alıcı’ya nakit para ile ödeme yapamaz. Satıcı bir iade söz konusu olduğunda ilgili tutarı bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan prosedür gereğince Alıcı’ya nakit olarak ödeme yapmayacaktır. Kredi kartına iadelerde ise Satıcı’nın, bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra banka tarafından karta iade gerçekleştirilecektir.
 13. Satıcı, Alıcı’nın işbu sözleşmeden doğan hususlara ilişkin şikayetlerini makul bir süre ve şekilde çözüme kavuşturmak için elinden gelen çabayı gösterecektir. Alıcı, her türlü şikayetlerini info@clothemp.com adresine e-posta ileterek Satıcı’ya yöneltebilecektir.

MADDE – 5 CAYMA HAKKI:

Alıcı; ürünü teslim aldığı tarihten itibaren on dört gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin ürünü reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Alıcı, geçerli süre içerisinde cayma hakkını kullanmak istediğini Satıcı’ya beyan etmesi üzerine işbu sözleşme ekinde yer alan örnek cayma hakkı formunu doldurup işbu sözleşmede belirtilen iletişim yöntemlerinden herhangi biri ile Satıcı’ya gönderecektir. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar Satıcı’ya aittir.

Alıcı aşağıdaki mal veya hizmet alımının söz konusu olduğu hallerde cayma hakkını kullanamayacaktır. 

 • Alıcı’nın istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallar
 • Alıcı tarafından zarar verilmiş veya hasara uğramış ürünler
 • Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanlar

MADDE 6 – TEMERRÜT HÜKÜMLERİ

 1. Tarafların işbu sözleşmeden kaynaklarından edimlerini yerine getirmemesi durumunda Borçlar Kanunu’nun 123.-125. maddesinde yer alan Borçlunun Temerrüdü hükümleri uygulanacaktır. Temerrüt durumlarında, herhangi bir tarafın edimlerini süresi içinde haklı bir sebebi olmaksızın yerine getirmemesi durumunda diğer taraf söz konusu edimin yerine getirilmesi için edimini yerine getirmeyen tarafa 7 günlük süre verecektir. Bu süre zarfında da yerine getirilmemesi durumunda edimini yerine getirmeyen taraftan edimin ifasını talep etmek suretiyle ürünün teslimini ve/veya sözleşmenin feshini ve bedelin iadesini talep etme hakkı doğacaktır.
 2. Satıcı’nın işbu yükümlülüğünü yerine getirmesini engelleyebilecek mücbir sebepler nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içerisinde teslim edemez ise; bu tip durumlarda Alıcı, Satıcı’nın hiçbir sorumluluğu olmadığını, siparişin iptal edilmesini veya teslimat süresinin engelleyici durumunun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. Alıcı’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 (on) gün içerisinde kendisine ödenir.

MADDE – 7 YETKİLİ MAHKEME:

Alıcı’nın her türlü şikayet ve itirazına ilişkin başvurularında ve işbu sözleşme ile ilgili çıkabilecek diğer ihtilaflarda her yıl Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından ilan edilen değere kadar Alıcı veya Satıcı’nın yerleşim yerindeki Tüketici Sorunları Hakem Heyetleri, söz konusu değerin üzerindeki ihtilaflarda ise Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

İşbu sözleşme _ / __ / __ tarihinde düzenlenmiştir.

EK-1: Cayma Hakkı Formu Örneği

 EK-1 Cayma Hakkı Formu

-Kime: (Satıcı’nın ismi, unvanı, adresi varsa faks numarası ve e-posta adresi yer alacaktır.)

Bu formla aşağıdaki malların satışına veya hizmetlerin sunulmasına ilişkin sözleşmeden cayma hakkımı kullandığımı beyan ederim.

-Sipariş tarihi veya teslim tarihi:

-Cayma hakkına konu mal veya hizmet:

-Cayma hakkına konu mal veya hizmetin bedeli:

-Alıcı’nın adı ve soyadı:

-Alıcı’nın adresi:

-Alıcı’nın imzası: (Sadece kağıt üzerinde gönderilmesi halinde)

-Tarih:

0
  0
  Sepetiniz